sobota, 1 października 2016

Kochać, czy bycie kochanym ?


Hej wszystkim.
Słowo miłość nie ma określonej definicji. Dla jednych będzie czymś wyjątkowym i na całe życie, inni są ze sobą dla pieniędzy lub sławy, a jeszcze dla innej grupy osób może być to tzw. romans, który zaraz się skończy i skrzywdzimy druga osobę. Żyjemy w XXI wieku i wydaje mi się, że ludzie nie podchodzą do miłości na serio, czy z prawdziwym uczuciem, tylko szukają przygód pośród ludzi.
Często teraz możemy słyszeć wśród znajomych, że sporo rodziców się rozwodzi i bardzo często powodem jest niewierność jednego z rodzica. Co się dzieje z tym pięknym uczuciem jakim powinna być miłość, troska o druga osobę, odpowiedzialność oraz uczucie, aż do grobowej deski? Nikt nie jest w stanie tego określić, ale wiele małżeństw rozwodzi się "z byle powodu" i to jest przykre. Kiedyś oglądając tv starszy mężczyzna widząc przytulających się młodych powiedział, że pięknie razem wyglądają i miło na nich patrzeć. Jednak chłopak kobiety odpowiedział, że nie potrafi zapomnieć niektórych spraw, jakie ona zrobiła. Na to mężczyzna z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że wy młodzi zaczynacie się kłócić i rozstawać po pierwszej błahej kłótni. Muszę przyznać, że coś w tym jest. Wierność związków bardzo spada, nawet badania o rozwodach to potwierdzają. Teraz nie wiadomo komu można zaufać i powierzyć mu swoje uczucia, a kogo olać i odprawić z kwitkiem.Uważam, że jedno i drugie słowo zawarte w tytule ma duże znaczenie. Jeśli my nie będziemy okazywać naszych uczuć, to wkrótce miłość wygaśnie w drugie osobie i nie będzie niczego. Zostaniemy sami. W związku powinnyśmy się dopełniać. Trzeba na każdym kroku okazywać sobie miłość, ponieważ poczucie, że mamy dla kogo żyć jest bezcenne i każdy chciałby go zaznać na zawsze, a nie tylko na chwilę, bo tak nam się chce.  Serce powinno nam podpowiadać, a nie oczy.
Myślę, że ludzie w dawnych czasach bardziej szanowali miłość. Za drugą osobę byli w stanie oddać życie, a teraz wolą zerwać, aby poznać inna 'przygodę' na krótki okres życia. Dla starszych osób najważniejsze jest okazywanie uczuć ze strony dzieci, które oni wychowali i są z nich dumni. Uważam, że powinniśmy być ze sobą pomimo wszystko. Nie ważne, czy będzie kolorowo, a potem szaro. Aż do śmierci !17 komentarzy :

 1. bardzo ładne zdjęcia!
  moja babcia opowiadała mi ostatnio, że kiedyś to wyglądało trochę inaczej...
  Mój blog - kliknij <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysłowe zdjęcia ^^
  Ciekawy post :)

  Zapraszam do mnie:
  http://it-was-coolfern.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne zdjęcia:) dużo mądrości w twoich słowach ;)

  Zapraszam do siebie http://princessdollcute.blogspot.com/
  Odwdzięczam się za każdy komentarz i obserwację:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne zdjęcia:) dużo mądrości w twoich słowach ;)

  Zapraszam do siebie http://princessdollcute.blogspot.com/
  Odwdzięczam się za każdy komentarz i obserwację:)

  OdpowiedzUsuń
 5. W dzisiejszym świecie trudno znaleźć prawdziwą miłość ponieważ każdy ma jej różną - często nawet skrajnie - definicje :( Dla wielu to jedynie kwestia pieniędzy i prestiżu :((

  Zapraszam na swojego Bloga Sakurakotoo

  OdpowiedzUsuń
 6. Znaleźć drugą połówkę jest łato, ale pasującą do Ciebie jest o wiele trudniej. Zapraszam do siebie.
  Sallien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgodzę się z Tobą. W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi wiąże się tylko dla korzyści. A jak nie to jest powód to przy kłotni o brednie się rozstają. Kiedyś widziałam wywiad wnuczki z babcią. Wnuczka zapytała babci jak to możliwe, że wytrzymała z dziadkiem tyle lat i nadal są ze sobą. Na to babcia odpowiedziała, że za ich czasu kiedy coś się w związku psuło to należało to naprawić, a nie odrazu rezygnować. Także duża różnica jest między związkami w dzisiejszych czasach i wtedy. :)

  Bardzo ładne zdjęcia.

  http://okiem-nastolatki.blogspot.co.uk/2016/09/ootd.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Mądrze napisane.. piękna! <3 xxx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 9. dobrze napisane, leczy to i to jest ważne w życiu!:*

  Pozdrawiamy cieplutko,
  www.twinslife.pl (klik)♥

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo prawdziwy post :). Zgadzam się z tym jednak nie chciałabym, ale niestety tak jest. Ludzie gubią prawdziwość wartość miłości i tak naprawdę zapominają na czym ona polega. Świetne zdjęcia. Pozdrawiam! /~Claydi
  Nasz blog :) -> KLIK

  OdpowiedzUsuń
 11. Miłość każdy z dwójki powinien podsycać, bo tak jak piszesz - jeśli tylko jedno będzie dbało o to to w niedalekiej przyszłości tej miłości nie będzie

  Witam tu Paulina

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne zdjęcia! Pozdrawiam cieplutko i zapraszam

  slavicpowerbeauty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Miłość bardzo łatwo stracić. Jeśli choć jedna osoba ze związku przestaje pokazywać, że kocha to miłość powoli znika..
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne zdjęcia i bardzo mądre słowa :) Niestety masz rację, miłość w dzisiejszych czasach jakoś tak bardzo straciła na wartości ;/ Tak samo zresztą mężczyźni... Widać, że to już nie są prawdziwi faceci.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  http://mayyflowerblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja sama nie mogłabym wybrać między jednym a drugim, bo tak jak piszesz - obie te wartości są niesamowicie ważne ;)

  MÓJ BLOG
  MÓJ KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 16. Miłość to naprawdę piękna sprawa, jednak znaleźć osobę, która pokocha szczerze jest ciężko. Sama nie wiem co jest ważniejsze, kochać czy być kochanym. Chyba idealnie byłoby znaleźć balans między obiema opcjami :)

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Do you want many beautiful cheap and fine dresses please visit.anagown v neck white prom dress reviews

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka